Konkurs recytatorski zerówki

Piękną się tradycją stały cykliczne spotkania dzieci z “zerówki” w Bibliotece Publicznej w Gliniance. I tym razem “zerówkowicze” ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gliniance przybyli z ochotą do naszej placówki. W dniu 22 marca br pretekstem do spotkania była druga już edycja konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 42 uczestników. Cieszy nas bardzo tak liczny udział w konkursie, który ma za zadanie uwrażliwienie dzieci na piękno poezji polskiej. Dzieci wkładały w swoje recytacje wiele serca. Ich występy oceniało jury w składzie: Dorota Milewska (przewodnicząca), Andrzej Krzysztof Malesa oraz dwie mamy uczestników konkursu. W przerwie pomiędzy prezentacjami oddziałów “A” i “B” wystąpił pan Andrzej Malesa, który zabawiał dziecięcą widownię brawurową recytacją swojego wiersza pt. “Małpie figle”. Wiersz ten został bardzo dobrze przyjęty przez dzieci, bo śmiechu i wyśmienitej zabawy było co nie miara. Po zakończeniu występów konkursowych jury udało się na naradę, w wyniku której wyłoniono zwycięzców. Wśród nich znaleźli się:

I miejsce – Gabrysia Doman kl. A (za wiersz “Pranie”)
II miejsce – Oskar Wiącek kl. A (za wiersz “Basen”)
III miejsce – Kuba Zieliński kl. A (za wiersz “Straszaki”)

I miejsce – Roksana Łyczkowska kl. B (za wiersz “W ogródku”)
II miejsce – Szymon Twardowski kl. B (za wiersz “Okulary”)
III miejsce – Bartek Wojciechowski kl. B (za wiersz “Murzynek Bambo”)

Ogłoszenia listy laureatów dokonała przewodnicząca jury, która zachęcała do częstych wizyt w bibliotece i czytania książek, bo nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię dziecka i jego wrażliwość na piękno.

Dorota Milewska