Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Radna p. Monika Sokołowska czytała dzieciom

Dnia 21.11.  w bibliotece w Wiązownie odbyło się kolejne spotkanie pod hasłem „Czytanie rozwija”. Zaproszonym gościem była  Pani Monika Sokołowska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich wraz ze swoją wychowawczynią Panią Lidią Skorupka.

Akcje głośnego czytania organizowane przez Bibliotekę Publiczną mają na celu promocję czytelnictwa, poznawanie literatury dziecięcej, zainteresowanie dzieci książką i wszystkie inne korzyści płynące z kontaktu z nią.
Głośne czytanie to nie tylko tekst książki, to wspólne przeżywanie, wzruszenie. uśmiech, bliskość. Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom.
,Pierwszaki same zadecydowały,  co chcą słuchać. Miały do wyboru cztery pozycje: „Troje z Prostokwaszyna”- Uspienski E., „Afryka Kazika”- Wierzbicki Ł., „Krecik i mama zajączków”, „Krecik i Boże narodzenie”- Miler Z. Wybrały książkę pt „Troje z Prostokwaszyna”. Z zainteresowaniem wysłuchały kilku opowiadań o przygodach małego chłopca, który bardzo kochał zwierzęta, ale nie mógł mieć żadnego w domu, bo jego mama nie lubiła zwierząt, zwłaszcza kotów. Rodzice nazywali go „wujaszek Fiodor” ponieważ był bardzo poważny i samodzielny. Wyprowadził się z domu na wieś by mieć swoje kochane zwierzątka. Króciutkie przerwy w czytaniu wypełniały pytania zadawane dzieciom związane z czytanym tekstem. Okazało się, że wiele dzieci posiada w domu zwierzątko, którym się opiekuje, tak jak bohater czytanej opowieści  wujaszek Fiodor.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały książeczki pt „Baśnie polskie”,   panie wpisały się do księgi pamiątkowej, a spotkanie uwiecznione zostało grupowym zdjęciem. Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.
Dziękujemy i zapraszamy do współpracy!