Wieczór poetycki z Krzysztofem Malesą

0Dnia 28 maja o godz. 17.00 w lokalu Biblioteki Publicznej w Gliniance odbyło się spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Andrzejem Malesą.

Poeta i prozaik jest zarazem dziennikarzem, krytykiem literackim, prezesem Stowarzyszenia Autorów Polskich (oddział Mława), redaktorem naczelnym oraz wydawcą miesięcznika społeczno-kulturalnego Wiadomości Mławskie i Antologii Pisarzy Mławskich „Tęcza w ciemności”.

Artysta w swoim dorobku literackim posiada dwa tomiki wierszy: „W Dolinie Świdra” i „Smak miłości”. Poezja zawarta w zbiorze „W Dolinie Świdra” inspirowana była nadświdrzańską przyrodą, wśród której autor spędził dzieciństwo i młodość.

Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchania wierszy poety z obu tomików, jak również tych jeszcze nigdzie niepublikowanych.

Prezentację twórczości liryka urozmaiciła młodzież gimnazjalna zaproszona na wieczorek. Mateusz Smoliński pięknie zaśpiewał hymn Gimnazjum im. Jana Pawła II, do którego słowa napisał pan Malesa, a muzykę skomponował Jerzy Derfel. Natomiast Magdalena Wojciechowska z wielkim wyczuciem przeczytała wiersz pod tytułem „Pamiętam…” Czytane wiersze wzbudziły żywy oddźwięk wśród publiczności. Spontanicznie i z humorem, w spotkaniu brała aktywny udział poetka, mieszkanka Kopek, pani Irena Sarnecka-Derkacz. Przeczytała kilka wybranych przez siebie wierszy z tomiku „W Dolinie Świdra”.

Przybyli goście mieli okazję zakupienia książek pana Malesy, do których poeta wpisywał swe dedykacje wraz z autografem. Na zakończenie wieczorku, pan Andrzej Krzysztof Malesa wpisał do Kroniki Biblioteki jeden ze swych najnowszych wierszy.

Kierownik Filii Biblioteki w Gliniance
Dorota Milewska