Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z Krzysztofem Oktabińskim w bibliotece w Wiązownie

W piątek 7 maja 2010r. w Bibliotece Publicznej w Wiązownie odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Oktabińskim pod hasłem „Znane i nieznane dzieje Wiązowny.

W spotkaniu wzięły udział osoby zainteresowane ciekawą przeszłością naszej miejscowości i okolic. Obecni byli m.in. Wójt Gminy Wiązowna Pan Marek Jędrzejczak, Pan Janusz Budny i autor albumu „Gmina Wiązowna” Pan Ryszard Szczęsny. Na wstępie Pani Dyrektor Hanna Kobza przedstawiła bogaty dorobek literacki pisarza – historyka kultury i regionalisty, a po krótkiej pogadance rozpoczęła się oficjalna prelekcja.

Autor w sposób barwny przedstawił historię Wiązowny, włączając ciekawe epizody z życia jej mieszkańców. Chętnie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film o Hannie Chrzanowskiej, córce znanego historyka literatury Ignacego Chrzanowskiego i Wandy Szlenkier – dawnych mieszkańców Wiązowny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa wszystkich publikacji autora i zgromadzonych w bibliotece „Regionaliów”.

Zainteresowani historią regionu mogli zakupić ostatnio wydaną książkę Krzysztofa Oktabińskiego pt: Tradycja Mazowsza – powiat otwocki – przewodnik subiektywny” z jego autografem.

Historia naszej gminy jest bardzo bogata, obszerna i ciekawa, dlatego też obecni na spotkaniu wyrazili chęć kontynuowania tego typu spotkań.