Czerwcowe czytanie w Bibliotece w Wiązownie

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się 16.05.2010r. w bibliotece w Wiązownie. Budzenie zainteresowania książką już od najmłodszych lat ma niewątpliwie wielkie znaczenie i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Dlatego też celem naszych spotkań jest zbliżenie młodego czytelnika do książki, utrwalenie potrzeby stałego kontaktu z nią, integrowanie grupy poprzez wspólne słuchanie czytanego tekstu. Tym razem gościem w bibliotece była Pani Magdalena Koczorowska-Szlassa. Na spotkanie licznie przybyły dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie z Panią Ewą Jaworską i Panią Halinką Rucińską. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchały pięknych i wartościowych opowiadań „O zwierzaku, którego nie było” Anny Onichimowskiej i „Eden” Ewy Czerwińskiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodycze i piękne, kolorowe książeczki.