Dbajmy o środowisko – konkurs na plakat rozstrzygnięty

W tym roku minęła 40 rocznica obchodów „Dnia Ziemi” (22 kwietnia) na świecie i 20 rocznica obchodów w Polsce. W obchody „Dni Ziemi” włączyła się biblioteka w Wiązownie poprzez ogłoszenie konkursu na plakat „Dbajmy o środowisko”.

Celem konkursu było inspirowanie dzieci do twórczości plastycznej, popularyzacja dbałości o zachowanie czystości środowiska, pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody. Konkurs został rozstrzygnięty 26.04. 2010r. Wzięło w nim udział 14 osób.

Komisja w składzie: G. Kutyba, H. Kobza, T. Naperty przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach:

Kategoria – do lat 7
I miejsce – Asia Szerszeń
II miejsce – Antek Szymaniak
III miejsce – Kuba Malinowski

Kategoria – od 8-10 lat
I miejsce – Julia Szczepańska
II miejsce – Gabrysia Rydzewska
III miejsce – Dominika Mazurek

Pozostali uczestnicy konkursu: Oliwia Kutyba Julia Godlewska Emilka Bronikowska Ola Wójcicka Nikodem Rydzewski Piotr Śliwiński Kuba Śliwiński Bartek Rulka

DSC00134

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali piękne nagrody książkowe. Prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, życzymy sukcesów i zapraszamy do współpracy.