Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim

10 maja br. o godz. 17.00 do biblioteki w Gliniance przyjedzie Piotr Milewski, pisarz, fotografik, ekonomista, dziennikarz i podróżnik. Spotkanie odbędzie się w ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek, którego hasło w tym roku brzmi : “Biblioteka miejsce na czasie”.

Piotr Milewski  jest autorem bestsellerowych książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015), „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (2018) oraz „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (2020). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów (2006). Jego teksty ukazały się także w antologiach: „Azja. Opowieści podróżne” (2018) oraz „Wyspa. Opowieści podróżne” (2019). Jest również autorem słowników ekonomicznych oraz licznych prac naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu ekonomii.

W nowej przestrzeni filii w Gliniance Piotr Milewski opowie czytelnikom o Japonii w odniesieniu do swojej książki pt.” Dzienniki Japońskie”. Będzie możliwość porozmawiania także o innych wydaniach autora i zakupienia jego książek z autografem. Temat wydarzenia będzie bardzo uniwersalny dlatego polecamy spotkanie wszystkim czytelnikom lubiącym książkowe podróże.

Spotkanie zawdzięczamy Dyskusyjnemu  Klubowi Książki  realizowanemu w bibliotece w ramach projektu Instytut Książki i będzie przez niego w pełni finansowany. Serdecznie zapraszamy.