Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkania Jarosława Kaczmarka z młodzieżą

W poniedziałkowe przedpołudnie, na spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem do biblioteki w Duchnowie przybyła grupa piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie oraz do biblioteki w Wiązownie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich. Autor, jak sam o sobie mówi uprawia “Literaturę Opowiadaną”. Opowiada dzieciom i dorosłym baśnie, legendy i historie współczesne. W swojej twórczości nieustannie dokonuje przekładu opowieści zaczerpniętych z książek na język ustnej opowieści. I w drugą stronę – pisze książki tak, jakby były opowiadane na żywo. Jest autorem wielu książek o sportowcach.

Dzieci miały okazję usłyszeć różne ciekawostki z życia popularnych piłkarzy nie tylko z rodzimego podwórka. O tym jak grali na boisku Sokrates, Suarez, Herkules, Romeu, Leonidas o słynnych zagraniach Maradony i Pelego. Jak Ernest Wilimowski strzelał gole w meczu Polska – Brazylia . Słuchając relacji z tego spotkania, które odbyło się w 1938 r. mieliśmy okazję poczuć atmosferę stadionu na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w komentowaniu meczu. Autor opowiadał również o słynnych butach ze skóry, które nasiąkały wodą i wielu innych historiach.

Młodzież miała możliwość zakupu książek opowiadających historię ulubionych sportowców. Tym którym się to nie udało zapraszamy do naszych bibliotek.

Tekst i zdjęcia Anna Mikulska i Marzena Bobrowska