Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

„Wspólne ubieranie choinki”.

Zapraszamy 3 grudnia do Wiązowny na teren Gminnego Parku Centrum w Wiązownie. Tego dnia po raz dziewiąty zainaugurujemy akcję „Świąteczna Radość Pomagania”. Jej bohaterem będzie Franek z Rzakty, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe.

Franek Bielski ma niespełna siedem lat. Jest mieszkańcem Rzakty. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe. Dodatkowo boryka się z padaczką lekooporną.

Chłopiec wymaga codziennej, intensywnej rehabilitacji – ruchowej, wzrokowej i logopedycznej. Potrzebuje bardzo drogich, specjalistycznych sprzętów oraz leków. Jest też pod stałą opieką wielu specjalistów. Do końca życia będzie potrzebował szczególnej troski, Grudzień za pasem, a więc czas na coroczne „Wspólne ubieranie choinki”. Zapraszamy wszystkich całodobowej opieki i dobroci ludzkich serc.

I właśnie tej dobroci i wsparcia ludzi dobrej woli Franek potrzebuje najbardziej!

1,5% podatku może pomóc chłopcu w walce o lepsze życie. Wystarczy w formularzu PIT w „Informacji uzupełniającej” wpisać  nr KRS 0000037904, a w rubrykę „cel szczegółowy”: 32911 Bielski Franciszek.

Można też przekazać darowiznę na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, w tytule wpisując: 32911 Bielski Franciszek, na nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.

„Wspólne ubieranie choinki” w Wiązownie

To już nasza tradycja, że w pierwszą niedzielę grudnia spotykamy się, aby wspólnie świętować przedświąteczny czas. W tym roku widzimy się 3 grudnia na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie. Będziemy czekać na Państwa od godz. 12.00.

W programie wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Będą m.in. animacje dla dzieci czy rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii „Biała Wstążka” 2023. Pojawi się także fotobudka 360°. Wiązownę odwiedzi sam Święty Mikołaj. Będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem z bieguna północnego.

Na scenie specjalnie dla wszystkich przybyłych na nasze wydarzenie wystąpi Oliwia Skrzypczyk uczestniczka najnowszej edycji  „The Voice od Poland”. Wykonując piosenkę „Moon River” Audrey Hepburn z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”, zachwyciła Justynę Steczkowską, Marka Piekarczyka oraz Barona i Tomsona.

Oprócz świątecznych stoisk przygotowanych przez nasze jednostki na terenie parku pojawiają się również te przygotowane przez rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych oraz różnej maści producentów.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w jarmarku proszone są o zgłaszanie się do 28 listopada do Karola Bronikowskiego z Wydziału Spraw Społecznych telefonicznie pod nr 22 512 58 38 lub pisząc na e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Do zobaczenia 3 grudnia w Wiązownie!