Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Justyną Jelińską

W piątkowy wieczór 20 października w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie autorskie z Justyna Jelińską. Od urodzenia mieszka w gminie Wiązowna. Miłośniczka świec i wosków zapachowych oraz klasycznego rocka. Jak sama o sobie mówi jest molem książkowym, który każdą wolną chwilę spędza na czytaniu książek, obecnie również na ich pisaniu.
Podczas spotkania opowiedziała nam o swoim debiucie pisarskim pt. “Przeklęty dar”. Historia jest osadzona we współczesnym świecie na terenie Stanów Zjednoczonych. Główna bohaterka obdarzona jest niezwykłym darem przepowiadania przyszłości.
Pozycja ta jest jedną z tych publikacji, od której nie można oderwać się przed przeczytaniem ostatniej strony.
Poznaliśmy również kolejne pozycje, która ukazała się obecnie w formie e booka oraz audiobooka pt. “Sąsiadka”. Kontynuacja jest w trakcie realizacji.
Poznaliśmy warsztat pisarski autorki, która wykorzystuje każdą wolną chwilę na tworzenie pasjonujących historii i jak mówi nie ma jeszcze rytuałów, które są niezbędne do tworzenia kolejnych wątków.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jaką drogę pokonuje książka od momentu stworzenia do gotowego wydruku aż trafi do czytelników. Autorka prowadzi swój profil w mediach społecznościowych na którym dzieli się swoimi pasjami oraz recenzjami przeczytanych książek i zapachów świec zapachowych.
Spotkanie ukazało nam młodą mamę, mieszkankę naszej gminy, która udowodniła nam, ze marzenia się spełniają. Wystarczy, że zaczniemy je realizować.
Dziękujemy wszystkim za udział i autorce za niezwykle pasjonujące spotkanie.
Tekst: M. Kopka
Foto: M.Bobrowska, A. Kwiatkowski.