Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Dziewczyna z daleka” tematem DKK

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki współtworzone z Dziennym Domem Senior+ w Woli Karczewskiej odbyło się w piątek 27 października z książką pt. “Dziewczyna z daleka”.

Książka Magdaleny Knedler to piękna i wzruszająca opowieść o życiu kobiety zmagającej się ze swoją przeszłością. To swoista lekcja historii, ale także piękna opowieść o silnych uczuciach. To powieść, w której nie tylko pobrzmiewają echa minionych lat, ale też splatają się losy kilku pokoleń. Główna bohaterka przez kilkadziesiąt lat skrywała prawdę o własnej młodości, prawdę o dziewczynie poszukującej siebie w okrutnych czasach wojny.

Książka bardzo przypadła do gustu klubowiczom. Pisarka stworzyła bardzo złożoną postać głównej bohaterki, w której życiu nie było nic białego ani czarnego, przez co trudno ocenić jej postępowanie. Tłem wydarzeń jest przedwojenna Wileńszczyzna, daleka i zimna Syberia, Niemcy i współczesna Polska.

„Dziewczyna z daleka” dla młodego pokolenia może być dobrą lekcją historii, a dla starszych czytelników powrotem do wspomnień z dzieciństwa i młodości. Niesamowita opowieść, którą czyta się jednym tchem – serdecznie polecamy.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia M.B. i M.K.