Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Bibliotecznie na Pikniku “W zdrowym ciele – zdrowy senior”

16 września Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna miała przyjemność uczestniczyć w II Pikniku “W zdrowym ciele – zdrowy senior” organizowanym przez Radę Seniorów Gminy Wiązowna wraz z samorządem, który odbył się w Gminnym Parku Centrum W Wiązownie.

Temat zdrowia jest dla nas bardzo ważny. Całym sercem angażujemy się w propagowanie zdrowia gromadząc bogaty w tę tematykę księgozbiór i biorąc udział w różnych akcjach. Dla biblioteki piknik był doskonałą okazją do promowania zdrowia poprzez literaturę , tematycznego inspirowania do zmiany stylu życia i wręczania motywujących podarunków.

W naszej bibliotecznej odsłonie zaprezentowałyśmy różne sposoby na zmianę stylu życiu. Proponowałyśmy biblioteczne lekarstwa na popularne dolegliwości i wręczałyśmy recepty, które można realizować wyłącznie na ul. Kościelnej 41 w Wiązownie. Udostępniłyśmy poznanie budowy czytelnika, badałyśmy wzrok literacki i aplikowałyśmy uzdrawiające kropelki olejków, które działają tylko w połączeniu z książką. Przygotowałyśmy dla wszystkich cytaty motywacyjne do wylosowania i podzieliłyśmy się własną dobrą energią oraz uśmiechem.

To, że dla zdrowia emocjonalnego jesteśmy poświęcić wiele, świadczy wystawa, o którą postarałyśmy się dla czytelników. Wystawa pochodzi z Wydawnictwa Mamania i składa się z siedmiu ilustracji przedstawiających dziecięce emocje. Do końca tego tygodnia jest jeszcze dostępna dla oglądających w filii w Duchnowie.

Zadbałyśmy o to, aby uczestnicy pikniku otrzymali zaproszenie na spotkanie autorskie z Julitą Bator, pisarką, autorką książki pt. “Zamień chemię na jedzenie” oraz wielu poradników o zdrowym odżywianiu, które odbędzie się 18 września w bibliotece w Duchnowie o godz. 17.00.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy otrzymali od nas recepty będą je realizować w naszej placówce i będą stosować się do zaleceń.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń i mamy nadzieję, na liczną frekwencję na spotkaniu z pisarką.

Tekst i foto: D.B.