Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Zaczarowany flet Luny” – baśniowy koncert w Duchnowie!

27 maja 2023  Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zorganizowała baśniowy koncert z książką pt. „Zaczarowany flet Luny”, który odbył się w Duchnowskim Domu Kultury.  W koncercie wystąpili uczniowie fletu pani Joanny Tic Ramos z Prywatnej Szkoły Muzycznej nr 1 w Otwocku, Pracowni Muzycznej „Filigrana” oraz Christian Ramos grający na fortepianie. Na scenie wystąpili gościnnie także muzycy: Robert Morawski grający na fortepianie i Jerzy Bobrowski na gitarze.

“Zaczarowany flet Luny” to bajka na flet i fortepian. Kompozycje stanowią muzyczną ilustrację do przygód Luny. Dziewczynka chce zwiedzać świat i wyrusza w samotną podróż pociągiem, a jej jedynym towarzyszem jest flet, który ma magiczną moc. Kiedy Luna gra na zaczarowanym flecie, smutki znikają, a wszyscy wokół są szczęśliwi. Co się stanie, gdy straszny smok usłyszy magiczną muzykę Luny?

Dziękujemy Agnieszce Michalczyk – dyrektor szkoły oraz Joannie Tic Ramos za przyjęcie zaproszenia i za możliwość usłyszenia tak pięknych dźwięków w sali DDK.

Cytując znanego muzyka amerykańskiego: „Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu. Można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.

Tekst i zdjęcia Marzena Bobrowska