Gminny konkurs plastyczny pod hasłem “Zaprojektuj zakładkę do książki z Patronem Roku 2023″ rozstrzygnięty!

Rozstrzygnęliśmy gminny konkurs plastyczny pod hasłem “Zaprojektuj zakładkę do książki z Patronem Roku 2023″  ustanowionym przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej organizowany w ramach upamiętnienia patronów roku. Nagrody zostaną wręczone 3 czerwca o godz. 17.30 podczas plenerowego wydarzenia „Czytanie na polanie” w Duchnowie.

Każdy uczestnik mógł zgłosić do konkursu jedną, niepublikowaną wcześniej pracę oraz pracę grupową w kategorii rodzinnej. Na konkurs wpłynęło łącznie 54 prace.

Komisja konkursowa składała się z kobiet z artystycznymi duszami, które lubią twórczo spędzać czas. Jury w składzie Anna Rosłaniec – sekretarz gminy Wiązowna, Weronika Naszarkowska – Multanowska – malarka, Anna Salamon – twórczyni szydełkowych książek, Ewa Iwaszkiewicz – prowadzi warsztaty o sztuce, Jolanta Jakoniuk – malarka, twórczyni rękodzieła wybrało prace.  które ich zdaniem były najlepsze. Panie zwracały uwagę na walory artystyczne prac.

Laureaci konkursu:

Kategoria: przedszkolaki i zerówki

I miejsce –Gaja Skrzeczkowska

Kategoria: klasy I-IV

I miejsce – Antonina Tomala

II miejsce – Nikola Strzeżysz

III miejsce – Oliwia Michalska

Kategoria: V-VIII

I miejsce – Martyna Bąk

II miejsce – Gustaw Spyra

III miejsce –Karolina Niedzielska

Kategoria:  grupa/rodzinna

I miejsce – Dorota, Sylwia i Dominika Ząberg

II miejsce – Jolanta Żuławnik z Jasiem

Wyróżnienia: Jan, Kaliniak, Paulina Kociszewska, Gabrysia Gajowniczek, Weronika Milewska, Daniel Olejnik, Helena Komendant, Antoni Lech, Stanisław Skrzeczkowski, Jakub Kuza, Lena Skwara, Gabriela Zielińska, Kisielewska Kaja, Jakub Wrzosek, Gabriela Król, Eliza Witan, Maria Wiśniewska, Joanna Dziewulska, Michał Kocon, Laura Cywinski, Zofia Roguska, Sonia Zaporska, Zosia Tusińska, Emilia Lemańska, Małgorzata Witan, Karolina Pazio, Wojciech Cacko, Zuzanna Cacko, Szymon Zuchniewicz, Katarzyna Lech, Michał Kopański, Nataniel Bieniek, Mariusz Bieniek, Gabriela Witan, Elżbieta Wiatn, Ania Sędek, Alicja Braniewska, Stanisław Karpowicz, Wiktoria Pawłowska, Antonina Cicha, Mateusz Kubicki, Lena Bieńkowska, Melania Skup, Oliwia Smolak, Kajetan Zalewski, Izabela Nejman.

Wszystkim laureatom gratulujemy kreatywności i wspaniałych pomysłów zrealizowanych w pracach konkursowych! Autorzy zwycięskich projektów otrzymają po 50 sztuk zakładek do rozdania w rodzinie lub wśród przyjaciół. Zwycięskie zakładki staną się również zakładkami firmowymi Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna. Będą jej wizytówką przeznaczoną do promocji czytelnictwa na terenie Gminy Wiązowna, powiatu otwockiego i innych. Zakładki wezmą udział w całorocznej wystawie dostępnej obecnie w bibliotece w Duchnowie.

Składamy serdeczne podziękowania Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów w Malcanowie oraz Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance za aktywne włączenie się w akcję.