Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Lekcja biblioteczna “Poznajemy bibliotekę”

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat życia. Lekcje biblioteczne są doskonałym sposobem na zachęcanie dzieci do czytania i korzystania z zasobów biblioteki. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą.

Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna odwiedziły  trzylatki z  Przedszkola im Pszczółki Mai w Woli Duckiej. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego najpierw zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni i poinformowane co trzeba zrobić by móc korzystać z biblioteki.

Podczas spotkania dzieci wysłuchałaby książki o swojej ulubionej bohaterce “Kici Koci”, poznały również bogaty księgozbiór biblioteczny przeznaczony dla ich grupy wiekowej.

Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z obietnicą, że wrócą  aby się zapisać, wziąć udział w programie Instytutu Książki pn. “Mała Książka Wielki Człowiek” oraz korzystać z bogatej oferty książkowej dla dzieci.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją do udziału w bibliotecznej akcji “Poezja na wynos”, zorganizowanej z okazji Światowego dnia Poezji. Uczestnicy otrzymali wierszowane upominki.

Tekst: M.K.

Foto: M.B., K.K., M.K.