Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Wiązusie” w bibliotece w Gliniance

2 lutego w czwartek bibliotekę w Gliniance odwiedziła grupa trzylatków z Gminnego Żłobka„Wiązusie” z Glinianki. To była pierwsza wizyta maluchów w bibliotece.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym powitaniem i przeczytaniem wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Podczas słuchania dzieci uczyły się odgłosów lokomotywy, bo później miały wyruszyć w podróż . „A dokąd ? A dokąd ? A dokąd ? Na wprost !”.
Pani bibliotekarka zamieniła się w Panią Kolejarz, dzieci otrzymały bileciki, utworzyły wagoniki i przy piosence pt. „Jedzie pociąg z daleka” ruszyły zwiedzać bibliotekę. Po drodze nasz pociąg zatrzymywał się na różnych stacjach takich jak: stacja z książkami dla dzieci, stacja z audiobookami, stacja z dużymi książkami dla babci i dziadka, stacja z książkami dla rodziców i stacja, gdzie pracuje pani bibliotekarka.


Jak to w podróży bywa, także podczas tej między książkami, na dzieci czekały różne niespodzianki. Znalazły woreczek z biszkoptami, butelkę i list ze specjalnymi zadaniami. Maluchy dowiedziały się, że warto zabierać książkę na wyjazdy z rodzicami oraz, że trzeba posilić się
w podróży, ale nie wolno jeść i pić czytając książkę. Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, aby otrzymać kartę czytelnika.
Na koniec wszyscy oglądaliśmy piękne kolorowe książki, które czekają na wypożyczenie.

Serdecznie zapraszamy rodziców „Wiązusiów” do zapisywania swoich dzieci do biblioteki. Czekają na nie wyprawki, karty czytelnika i Karty Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Tekst: D.B.
Foto: T.N.