Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zostań naszym bibliotecznym wystawcą

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza Biblioteki z kraju i z zagranicy oraz wszystkich podróżujących po Polsce i za granicą do wzięcia udziału w akcji pod hasłem ” Podróżnicza zakładka do książki”. Naszą inicjatywą pragniemy zainspirować każdego pasjonata podróży do czytania w drodze, w miejscu swojego pobytu, odkrywania różnych zakątków świata, odwiedzenia tamtejszej biblioteki i zdobywania pamiątkowych zakładek. Mieszkańców różnych regionów chcemy zarazić zakładkową promocją czytelnictwa i własnej okolicy.

Udział w naszej akcji polega na przysłaniu zakładki z miejsca swojego wypoczynku, regionu lub kraju o dowolnej tematyce, ilości, formacie i sposobie wykonania ( np. rękodzieło). Z otrzymanych zakładek powstanie ogólnodostępna wystawa, która uświetni uroczyste otwarcie nowej filii biblioteki w Duchnowie w tym roku. Zakładki przekazane lub przesyłane do 31 marca br. znajdą się na wystawie podczas otwarcia filii a pozostałe będziemy prezentować w naszych bibliotekach przez cały rok. Prosimy o wysyłanie zakładek na adres:

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna ul. Kościelna 41, 05-462 Wiązowna, Polska.

Na plakacie informującym o akcji prezentujemy kilka zdjęć bibliotek świata. Niech staną się mocnym impulsem do ich odwiedzania i poszukiwania atrakcyjnych zakładek. Zachęcamy wszystkich do licznej aktywności i kreatywnej współpracy.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się razem z czytelnikami otrzymaną od Państwa zakładką. Będzie ona przypominać o wolności, która w nas drzemie, zainspiruje do podróży z książką i stanie się zachętą do odwiedzenia miejsca, z którego do nas dotrze.