Świąteczne opowieści

W ramach cyklu Seniorzy Czytają Dzieciom do biblioteki w Wiązownie przybyli Seniorzy z Wolontariatu Międzypokoleniowego i Stowarzyszenia Bądźmy Razem aby przeczytać książkę pt. “Wigilijne wpadki” Anety Grabowskiej dzieciom z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie.

Była to opowieść o zapachu pierniczków, melodii Wigilii i cieple gwarnego domu oraz sile akceptacji i magii, która tli się w sercu każdego z nas. Porozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, o wigilijnych potrawach. Dzieci opowiadały o swoich listach do św. Mikołaja. Następnie razem z seniorami dzieci wykonały kartki świąteczne. Wielu zachwycił widok skrzynki pocztowej. Mamy nadzieję, że wykonane kartki trafią do szczególnych osób w życiu dziecka.

Całość spotkania uzupełniła lekcja biblioteczna oraz propozycje ciekawego księgozbioru dla dzieci.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia M.B., M.K.