Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2022

W tym roku Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek przypadł w sobotę 5 listopada. To jedno z najsympatyczniejszych świąt.  Bajki, baśnie i fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci , pozostają z nimi na długie lata i pomagają im w przezwyciężaniu wielu barier. Baśnie rozbudzają wyobraźnię i pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zorganizowała dzieciom spotkanie z postaciami z bajek w opowieściach teatralnych.

7 listopada w Filii w Gliniance odbył się ogólnodostępny spektakl dla dzieci pt. “Baśniowy pokoik”w reżyserii aktorów Agencji Inicjatyw Artystycznych z Warszawy. Na przedstawienie przybyła liczna grupa maluchów wraz z rodzicami ciekawych baśniowych opowieści. Dzieci obejrzały sztukę o psiej rodzince, o emocjach towarzyszących rodzinnym relacjom, o zaufaniu, przyjaźni, niekończącej się miłości i nadziei. Główny bohater ambitny piesek Czaruś zabrał z pokoiku wszystkie swoje rzeczy i wyruszył do Miasta Róż po przygodę. Niestety wielki świat do którego podążał bardzo go zaskoczył. Nie miał tam przyjaciół, był wciąż głodny, a w dodatku oblazły go pchełki. Postanawia wrócić do domu nie mając pewności czy w jego domu ktoś na niego czeka. Piesek Czaruś przekonał się, że zawsze może liczyć na rodziców, którzy kochają go bezgraniczną miłością, a psia buda jest miejscem, do którego zawsze może wrócić.

Tekst i foto D.B.