Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Relacja z “Nocy bibliotek”

30 września Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przygotowała dla dzieci niezwykły wieczór pełen różnych emocji w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem “To się musi powieść”. O tym, co może się wydarzyć nocą w bibliotece w Wiązownie przekonali się uczestnicy wydarzenia. Dzieci wzięły udział w warsztatach z tworzenia książki i kaligrafii, które poprowadziła pani Joanna Tyluś Malak z Wydawnictwa Kurza Stopka. Poznały techniki i sposoby tworzenia różnych obrazów w książce, także ruchomych.  Szukały pomysłu na fabułę do własnoręcznie zrobionej książki i zapisywały ją pismem tradycyjnym lub na prawdziwej maszynie do pisania. W miarę upływu czasu powstawały książki prosto z dziecięcych wyobraźni kolorowe, obrazkowe, o zwierzętach i przyrodzie. Dzieci dały się ponieść własnym pomysłom z dumą przekonywując się, że powstanie książki musi się powieść i że to naprawdę jest możliwe. I tak się stało. Książki powstały. Trudno było przerwać artystyczne inspiracje. Młodzi artyści otrzymali od nas gratulacje oraz zachętę do poznawania i czytania książek.

Po warsztatach na dzieci czekała niespodzianka. Wspólnie zjedliśmy kolację, a następnie obejrzeliśmy film pt. “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.

Do biblioteki zawsze warto zajrzeć. Zapraszamy serdecznie tych, którzy nie są jeszcze czytelnikami. Mamy dla Was jeszcze wiele ciekawych propozycji , nie tylko książkowych.

Tekst: Dorota Bortkiewicz

Foto: Dorota Bortkiewicz, Marzena Bobrowska