Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dyskusyjny Klub Książki o “Ameryce.pl”

Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zgromadziło prawie wszystkich członków. Rozpoczęło się w zmienionej formule. Zaczęliśmy od polecenia nowości wydawniczych zakupionych w ostatnim czasie, m in. z dziedziny medycyny naturalnej, tym samym zapraszając na piknik  „W zdrowym ciele – zdrowy duch” organizowanym przez Urząd Gminy oraz Gminną Radę Seniorów, który odbędzie 24 września w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Każdy z uczestników miał również okazję do opowiedzenia o swojej ulubionej książce. Ta część spotkania wywoła wiele emocji. Przenieśliśmy się w czasy młodości a nawet dzieciństwa za sprawą np. “Ani z Zielonego Wzgórza”.

Głównym tematem była jednak książka pt. “Ameryka.pl Opowieści o Polakach” Doroty Malesy. Jest to opowieść o ludziach w pogoni za amerykańskim snem. By spotkać bohaterów książki autorka pokonała wiele tysięcy amerykańskich dróg. W publikacji znalazły się opowieści o rozmaitym zabarwieniu i charakterze, zarówno optymistyczne, jak i bolesne. Opisane prostym językiem i z dużym poczuciem humoru przedstawiają historie ludzi, którzy wzięli los w swoje ręce, by spełnić swój American Dream. Jednym się to udało, innym nie. Dzieliliśmy się przykładami z własnego podwórka, z życia bliskich i znajomych. Pojawiło się wiele fascynujących historii, z których nie wszystkie skończyły się szczęśliwie. I jak to w życiu bywa, jedni przeżywają swój amerykański sen, a inni nadal na niego czekają, często płacąc wysoką cenę.

Kolejnym tytułem do przeczytania jest lektura pt. “Książka, której nie ma” Pajaresa Santiago. Do zobaczenia 25 sierpnia na kolejnym spotkaniu DKK.

Tekst i zdjęcia Marzena Bobrowska