Zakończenie wystawy

W ostatnim dniu wystawy “Od słowa do obrazu”, w bibliotece gościli uczniowie z klasy drugiej c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie wraz z opiekunami panią Joanna Abramowską i Katarzyną Jobdą – pomysłodawcą projektu. O powstaniu wystawy opowiedziały uczennice, które brały udział w projekcie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prace literackie i plastyczne.

Kolorowe książki zabrały dzieci w świat bajek i różnych przygód. Oglądana z zaciekawieniem książka pt. “Gabinet zoologii” wzbudziła wiele emocji, co zaowocowało kolejką chętnych do wypożyczenia. Natomiast przeczytana książka pt. “Morus pies ratownik wodny” Barbary Gawryluk pokazała, że pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym. Jest to jedna z serii książek przedstawiających historię niezwykłych czworonogów. Książka również zwróciła uwagę słuchaczy na bezpieczeństwo podczas wakacji i na pracę psa ratownika.

W dalszej części spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczeń i księgozbiorem dla dzieci.

Dziękujemy bardzo za miłą współpracę z nauczycielami i uczniami ze szkoły podstawowej.

Tekst M.B.

Zdjęcia M.B. i M.K.