Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Wystawa “Od słowa do obrazu”

Klasa V A ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie brała udział w projekcie pod nazwą Innowacja Pedagogiczna “Od słowa do obrazu” pod kierunkiem wychowawcy Katarzyny Jobdy i nauczyciela języka polskiego Marleny Wieczorek. Przez cały rok uczniowie czytali lektury i różne teksty literackie. Na ich podstawie zostały stworzone teksty i różną techniką prace plastyczne. Uczniowie pisali listy, opowiadania, opisy i charakterystyki. Powstał piękny zbiór interpretacji szkolnych lektur takich jak: “Tajemniczy ogród”, “Czarne stopy”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Kubuś Puchatek”, fragmentów “Pana Tadeusza”, Biblii i “Mitów greckich”.

“Projekt edukacyjny “Od słowa do obrazu” łączy w sobie czytanie i rozwijanie zdolności plastycznych” – napisała w kronice pani dyrektor Marzena Wróbel, która oficjalnie otworzyła wystawę wraz z zastępcą dyrektora panią Beatą Szczęsną. Autorzy prac opowiedzieli o pracy, którą włożyli w przygotowanie wernisażu. Wystawę odwiedziły klasy 3 B, 4 B oraz 5 C z opiekunami. Spotkania były świetną okazją do przeprowadzenia lekcji bibliotecznych, zapoznania z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz zachętą do wypożyczania książek.

Wystawę miała okazję obejrzeć autorka wielu książek pani Joanna Jax, której bardzo podobał się pomysł wykonanej innowacji pedagogicznej.

Wystawa wyeksponowana jest w bibliotece w Wiązownie i jest dostępna do końca czerwca.

W poniższym linku, relacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie:

https://spwiazowna.szkolnastrona.pl/pl/aktualnosc/tworczosc-klasy-5a-w-bibliotece-publicznej

Zachęcamy do odwiedzin i obejrzenia wystawy.

Tekst M.B.

Zdjęcia M.K. i M.B.