Plastyczno – polonistyczne inspiracje klasy piątej

Bibliotekę w Wiązownie odwiedzili rodzice wraz z twórcami wystawy “Od słowa do obrazu”. Słowo wstępu wygłosiła pani Katarzyna Jobda opiekunka uczniów klasy V A. Potem uczennice przedstawiły założenia i cele innowacji pedagogicznej. Przez cały rok uczniowie czytali lektury i różne teksty literackie. Na ich podstawie zostały stworzone teksty i różną techniką prace plastyczne. Uczniowie pisali listy, opowiadania, opisy i charakterystyki. Powstał piękny zbiór interpretacji szkolnych lektur takich jak: “Tajemniczy ogród”, “Czarne stopy”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Kubuś Puchatek”, fragmentów “Pana Tadeusza”, tekstów biblijnych i “Mitów greckich”.

“Nie przejmuj się owocami swoich działań, skup się tylko na działaniu, owoc sam się pojawi” – to motto przyświecało oglądaniu prac dzieci. Miła atmosfera towarzyszyła uczestnikom wernisażu. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy powstawaniu projektu.

Tekst: M.B.

Foto: M.K., M.B., K.B