Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Pierwszaki z seniorami na wystawie

W bibliotece w Wiązownie spotkali się uczniowie z klasy pierwszej c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie z seniorami z  Dziennego Domu Senior + w Woli Karczewskiej. Okazją do wizyty była wystawa “Od słowa do obrazu” przygotowana przez uczniów klasy piątej a.Wprowadzenie do wystawy zrobiła, jedna z autorek prac wystawowych – Katarzyna Bobrowska.  Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Oglądane książki wzbudziły wiele emocji wśród czytelników.

Przedstawiciele seniorów na czele z panią dyrektor Krystyną Motyką-Parzych swoją wizytę rozpoczęli od podziękowań za miłą i konstruktywną współpracę. W pięknie ręcznie wyszytej laurce, seniorzy wyszyli: “Czujemy się zauważeni, docenieni i wyróżnieni….” To dla nas ważne słowa, które nie tylko dodają nam skrzydeł do dalszego działania, ale są także miłym uznaniem dotychczasowych spotkań.
Cieszymy się ze wspólnych międzypokoleniowych spotkań i akcji, których było bardzo dużo. Niektórzy z gości dostrzegli na wystawie prace swoich wnuków. Duma i radość towarzyszyła oglądaniu wernisażu. Wspaniałym uwieńczeniem spotkania było czytanie książki  pt. “Odnalezione słońce” Stepana Zavrela oraz “Kolorowy potwór” – książki o emocjach wydawnictwa Mamania.

Życzymy wszystkim zaczytanych i słonecznych wakacji. Zachęcamy do częstego odwiedzania bibliotek. Na czytelników czeka wiele fantastycznych książkowych przygód, obyczajowych historii, akcji z adrenaliną, bajkowych opowieści oraz książki do rodzinnego eksperymentowania latem i inne. Zapraszamy.

Tekst M.B.

Zdjęcia M.B, M.K, K.B.