Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Analiza Funkcjonowania Bibliotek za 2021 rok, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna na pierwszym miejscu w powiecie w liczbie czytelników na 100 mieszkańców

Rok 2021 był dla Biblioteki bardzo pracowity, odbyło się wiele wydarzeń w ramach promocji czytelnictwa, co przełożyło się na znaczny wzrost liczby czytelników oraz dużą liczbę wypożyczeń.
Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek z Warszawy ogłosił wyniki Analizy Funkcjonowania Bibliotek w naszym powiecie za 2021 rok,  przedstawiając ranking bibliotek publicznych oraz różne klasyfikacje zajmowanych miejsc w skali także województwa mazowieckiego.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zajęła pierwsze miejsce w powiecie otwockim pod względem liczby czytelników 17,64 (średnia województwa mazowieckiego 14,77), drugie miejsce w liczbie wypożyczeń 241,84 (średnia województwa mazowieckiego 244,34) i piąte miejsce w zakupie nowości wydawniczych 11,82 (średnia województwa mazowieckiego 11,15) według wskaźników na 100 mieszkańców.

Warto podkreślić, że powiat otwocki, do którego należymy, zajmuje 4 miejsce 15,16  (średnia województwa mazowieckiego 11,15) na 38 powiatów województwa mazowieckiego w 2021 roku pod względem zakupu nowości wydawniczych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi liczbowymi w zestawieniach, które są przedstawione w załącznikach poniżej.

Woj. mazowieckie – wskaźniki 2021

Analiza działalności bibliotek publicznych powiatu otwockiego w 2021 r.

Biblioteki publiczne powiatu otwockiego w 2021 r. uszeregowane według wskażników na 10 mieszkńców

Analiza działalności bibliotek woj. mazowieckiego w 2021 r. w podziale na powiaty

Drodzy czytelniczy dziękujemy, to nasz wspólny sukces, dziękujemy za miniony rok owocnej współpracy. Nieustannie zapraszamy do odwiedzania Biblioteki w Wiązownie oraz Filli w Gliniance i w Duchnowie, korzystania z oferty w ramach promocji czytelnictwa i wypożyczania książek, które czekają na półkach.

Tekst: Marzena Kopka