Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Jax

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna (ul. Kościelna 41) na spotkanie z autorką bestsellerowych powieści Joanną Jax, które odbędzie się
3 czerwca 2022 r. o godz.18.00.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się 26 listopada 1969 i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie. Zadebiutowała w 2014 roku “Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: “Długa droga do domu” (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książkę “Syn zakonnicy” (2018), a także cykle powieściowe — sześć tomów “Zemsty i przebaczenia” (2018) oraz trylogie “Zanim nadejdzie jutro” (2018, 2019), “Prawda zapisana w popiołach” (2019, 2020) i Córka fałszerza” (2020). Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść “Pamiętnik ze starej szafy” (2017, 2019).

W 2021 r. ukazała się czterotomowa seria “Duchy minionych lat” i powieści z cyklu “Drugi brzeg”. Pisarka nie poprzestała na tym. Rok 2022 przyniósł nowe inspiracje i ukazały się książki pt. “Wojenna miłość”,  powieść z nowego cyklu “Saga wołyńska” oraz ostatnie, najnowsze “W pogoni za nazistą”, które swoją premierę będą miały na spotkaniu w bibliotece w Wiązownie.
Joanna Jax jest Laureatką Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016, nagrody czytelników.

Książki Joanny Jax należą do grupy cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. W naszych bibliotekach posiadamy szeroki wybór jej publikacji.  Na spotkaniu autorskim będzie możliwość zakupu ostatnio wydanych powieści z autografem pisarki.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zachęcamy już teraz, by wpisać ten dzień do swojego kalendarza i przygotować pytania do jednej z najbardziej rozpoznawalnych pisarek na rynku wydawniczym w Polsce.