Zabawy z wyobraźnią!

Bibliotekę w Wiązownie odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia biblioteki, zapoznania się z księgozbiorem oraz zasadami wypożyczania książek oraz projektem “Mała książka wielki człowiek”. Celem kampanii jest przypominanie o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Aby skorzystać z projektu trzeba być czytelnikiem biblioteki. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat.

Poznaliśmy się bliżej poprzez rozmowę na temat ulubionej literatury. W dalszej części spotkania przedszkolaki z grupy Słoneczka z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania Kobi Yamady i Mae Besom pt. “Co robisz z pomysłem? Dzieci wykonały piękne prace uruchamiając swoją wyobraźnię tworząc w głowie swoje pomysły.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do zapisywania się do biblioteki i korzystania z pięknego księgozbioru dla dzieci, który jest stale poszerzany.

Tekst M.B.

Zdjęcia M.B. i M.K.