Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Szkolenie w Krakowie

W majowe dni w Tygodniu Bibliotek społeczność bibliotekarska z powiatu otwockiego integrowała się na szkoleniu w Krakowie. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, organizator wyjazdu “poprzez uznanie dla zawodu bibliotekarza chciała podkreślić rangę tego zawodu, podziękować za wykonywanie codziennej pracy na rzecz społeczności lokalnej w zmieniających się warunkach”.

-“To ważne, żeby Bibliotekarze naszego powiatu czuli się docenieni, ponieważ to z kolei przekłada się na motywację do codziennej pracy. Kto inny jak nie bibliotekarze powinni korzystać z wydarzeń kulturalnych, wystaw, spektakli teatralnych”  – powiedziała pani Anna Bielicka – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku.

Zwiedziliśmy wystawy na Zamku Królewskim na Wawelu i Bibliotekę Jagiellońską, byliśmy w teatrze im. Juliusza Słowackiego na spektaklu pt. “Bóg Mordu”.

Tematem szkolenia była “Literatura w procesie rozwoju aktywizacji i integracji społecznej”, które poprowadziła Pani Wanda Matras – Mastalerz, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii.

To był bardzo cenny czas i ważne treści, które będą inspiracją do działań prowadzonych w ramach upowszechniania czytelnictwa.