Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Bibliotekarz”

W niedzielę 15 maja współtworzyliśmy wydarzenie organizowane  przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli pn. Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Bibliotekarz”.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Zwykle rajd rowerowy połączony jest z odwiedzaniem ciekawych miejsc w swojej okolicy i „okraszony” dodatkowymi atrakcjami.

Tym razem też tak było. Piękna okolica, niebo pełne ciekawych obłoków oraz słońce zaglądające w twarze uczestników sprawiło, że z ogromną przyjemnością zwiedzaliśmy okolice Kołbieli.

Na skwerze biblioteki z terenu powiatu otwockiego prezentowały swoje stoiska promując czytelnictwo i gminy. Wśród współorganizatorów była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku, Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, Biblioteka Publiczna w Celestynowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach Jeziorach. Stoiska przyciągały uczestników licznymi atrakcjami: bookcrossingiem, warsztatami dla dzieci i innymi.

Na stoisku Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna prezentowane były publikacje wydane przez Bibliotekę. Odwiedzający nas uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w grze stworzonej w aplikacji Kahoot na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej – Patronki Roku 2022.

Główną atrakcją wydarzenia było spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz promującą książkę pt. “Zawsze mówi, że wróci”, w której żony himalaistów opowiadają o życiu w cieniu wielkiej góry. Książki z autografem są dostępne w bibliotekach.

Rajd rowerowy świetnie wpisał się w wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, który obchodzony był pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Tekst Marzena Bobrowska