Przedszkolaki w bibliotece w Gliniance.

Bibliotekę w Gliniance odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola “Karolek” z Glinianki. Podczas wizyty maluchy poznawały pracę bibliotekarza, zasady wypożyczania książek i zwiedzały bibliotekę. Centralnym punktem spotkania była bajka pt. “O Panach Palcach”, przedstawiona na kartach teatru kamishibai. Książka w formie ilustrowanych kart narracyjnych okazała się świetną rymowanką i pomocą edukacyjną w nauce liczenia oraz nazywania palców. Wspólnie z dziećmi odbyliśmy pogadankę do czego służą nam dłonie, jak ważną rolę odgrywają w życiu każdego człowieka i do jakich zwrotów grzecznościowych możemy je wykorzystywać. Następnie wszyscy odrysowywaliśmy swoje dłonie, by później ozdabiać je według własnych pomysłów. W grupie maluchów były również dzieci z rodzin ukraińskich, które bardzo ładnie adoptowały się podczas wizyty w bibliotece. Otrzymały kartę zadań w języku ukraińskim na poziomie przedszkolnym 3+ do samodzielnego wykonania. Wśród nich były kolorowanki i obrazki ze zwierzętami, które należało uzupełnić według własnej wyobraźni. Wszystkie dzieci otrzymały kartę do wykonania pracy plastycznej w przedszkolu w wersji polsko-ukraińskiej.

Spotkanie było bardzo sympatyczne, pełne dziecięcej radości i twórczych inspiracji.

Przypominamy, że w naszych bibliotekach czekają wyprawki czytelnicze dla dzieci z roczników 2015-2018. Każde dziecko, które zapisze się do biblioteki otrzyma kartę biblioteczną, Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek i książeczkę w prezencie z dodatkiem dla rodziców.

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do wypożyczania książek. Nowości czekają na swoich małych czytelników.

Tekst: D.B.
Foto: D.B., J.P.