Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik” już niebawem

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza na Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik”, który odbędzie się 8 maja 2022 r. Wydarzenie będzie realizowane w partnerstwie z Urzędem Gminy Wiązowna, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie, Gminnym Centrum Wolontariatu, Wolontariatem Międzypokoleniowym, Ochotniczą Strażą Pożarną w Wiązownie, Malcanowie i Gliniance.

Atrakcyjny program rajdu, w sposób szczególny, ma na celu zagwarantować zdrowy wypoczynek, miły relaks i wspólny czas dla rodzin. To właśnie z myślą o rodzinach oraz uczestnictwie w rajdzie rowerzystów w różnym wieku, trasę dostosowano do ich możliwości i zaplanowano na 16 km.

Poszczególne odcinki przejazdu będą opatrzone pogadankami historycznymi z panem Januszem Prządką, miłośnikiem historii, kronikarstwa i gawędziarstwa, integracją społeczną poprzez pisanie książki w plenerze i spotkanie z kulturą ukraińską. Rajd zakończy się na placu za Biblioteką w Wiązownie śpiewem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku i rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. “Rodzinne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”.

Główną atrakcją programu będzie spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży z możliwością zakupu najnowszej pozycji. Będzie także okazja do zwiedzenia biblioteki i wyrobienia karty czytelniczej.

Zapraszamy wszystkich czytelników, mieszkańców Gminy Wiązowna – dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnego spotkania na wszystkich etapach rajdu.

Zachęcamy do tego, aby już dziś przygotować swoje dwukołowce i wyruszyć z nami w drogę. Rowerowa i ubogacająca przygoda czeka.
Do zobaczenia na szlaku rowerowym.

Formularz zgłoszeniowy – kliknij tutaj

Regulamin Rajdu – kliknij tutaj

Mapa Rajdu – kliknij tutaj