Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Styczniowe spotkanie DKK z książką i kawą

Bardzo zimowy, wietrzny poniedziałek 17 stycznia nie przeszkodził klubowiczom Dyskusyjnego Klubu Książki przybyć na spotkanie i wspólne rozmowy przy kawie o książce. W oczekiwaniu na przybycie kolejnych członków rozpoczęliśmy wielowątkowo. Wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat wydawanych książek, ich jakości, treści i tych najchętniej czytanych. Wspominaliśmy znanych autorów, pisarzy, twórców dobrej sztuki i artystów muzycznych oraz filmowych, których nie ma już wśród nas.
Kolejne minuty spotkania minęły na wstępnym zapoznaniu czytelników z planami wydarzeń, które będzie organizowała Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przez cały rok 2022. Klubowicze mieli możliwość zgłoszenia swojej propozycji na spotkanie z wybranym przez siebie pisarzem, które zostanie sfinansowane przez Instytut Książki.
Następnie przeszliśmy do głównego tematu dzielenia się, którym była książka pt. “Telefon od anioła” Guillaume Musso. To romantyczny thriller, którego niesamowite zwroty akcji zmieniają się z wielką intensywnością. W fabule dominuje intryga ze świetnym, niebanalnym pomysłem i filmową narracją.

Klubowiczom już od pierwszych stron towarzyszyło pytanie czy taka sytuacja mogła się zdarzyć ?
Na lotnisku w Nowym Jorku, biegnąc do wolnego stolika w barze wpadają na siebie Madeline i Jonathan. Nigdy wcześniej się nie spotkali. Ona jest paryską kwiaciarką, on słynnym szefem kuchni, który niedawno stracił żonę i sieć restauracji stanowiącą dorobek całego życia. Niezbyt miły incydent, skutkuje tym, że przypadkiem zamieniają się telefonami komórkowymi.  Kiedy zdają sobie sprawę z pomyłki, jest już za późno – dzielą ich tysiące kilometrów. Ciekawość bierze górę nad dyskrecją. Madeline i Jonathan nie potrafią powstrzymać się przed przejrzeniem zawartości nie swoich komórek.

Przypadek czy przeznaczenie?  Czy oprócz intymnych zdjęć, e-maili i sms-ów kryją one jakieś interesujące informacje ? Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki już wiedzą. Jeśli kogoś zainteresował krótki opis wstępu zachęcamy do wypożyczenia. “Telefon od anioła” jest dostępny w naszych bibliotekach.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem klubowiczom dwóch książek do przeczytania, o odmiennej niż dotychczas tematyce. Pierwsza pochodzi z Wydawnictwa “Mamania” z dziedziny publicystyki literackiej i esejów, druga zaś to biografia najpoczytniejszego polskiego pisarza XX wieku. O szczegółach książek i rozmowach czytelniczych już za miesiąc w kolejnej relacji z DKK.

Tekst i foto: Dorota Bortkiewicz