Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warsztaty literackie!

W bibliotece w Wiązownie odbyły się po raz kolejny warsztaty literackie poprowadzone przez Artura Niedziółkę. Reżyser oraz aktor przypomniał o dwóch kluczowych słowach: empatia i intencje, które powinny towarzyszyć przy interpretacji wierszy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie mieli okazję przećwiczyć interpretację wiersza w nowej wersji młodzieżowej pt. “Wlazł kotek na płotek”. Okazało się, że poprzez grę aktorską, uruchomienie wyobraźni i intencje można w sposób bardzo ciekawy przekazać treści zawarte w nowym utworze.

Dzieci zmierzyły się z zadaniem napisania wiersza o mamie. Pan Artur pokazał młodzieży na co zwrócić uwagę , jakich słów unikać i jak akcentować czytając poezję. Podczas spotkania nasz gość zwrócił uwagę młodzieży również na to, że warto popracować nad uważnym słuchaniem. Brak umiejętności słuchania zaburza zdrową komunikację i uniemożliwia dialog.

Mamy nadzieję, że warsztaty pomogą młodzieży w interpretacji wierszy przygotowując ich do różnego rodzaju konkursów organizowanych w szkole i nie tylko, do wystąpień oraz pełnionych ról społecznych.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia: M.Bobrowska i M. Kopka