Rusza Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjne Kluby Książki (DKK) to wieloletni, wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, adresowany przede wszystkim do osób korzystających z bibliotek publicznych. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem literackim,  by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Głównym celem powstawania klubów jest ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz stworzenie przestrzeni dla bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Moderatorami spotkań mogą być zarówno bibliotekarze jak i klubowicze. Uczestnicy dyskutują o książce, którą przeczytali wcześniej i spotykają się raz w miesiącu. Spotkania w klubie są bezpłatne.