Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Ogród przyjazny owadom zapylającym!

Za nami kolejne warsztaty z Fundacją Kochajmy Pszczoły, której  misją jest kształcenie młodego pokolenia Polaków na temat znaczenia pszczół miodnych i inspirowania ich do bezpiecznego udziału w ochronie pszczół. W ramach programu “Dzieci pszczoły” fundacja realizuje projekt pn „Ogród przyjazny owadom zapylającym”.

W warsztatach wzięły udział uczniowie ze szkół podstawowych z Wiązowny i Malcanowa, uczestniczące w gminnej akcji “Wakacje Blisko Domu”. Dzięki warsztatom uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o owadach zapylających o: pszczołach miodnych, dzikich pszczołach, trzmielach  i wiele innych zapylaczy. W drugiej części spotkania dzieci samodzielnie zasadziły sadzonki lawendy, które zabrały ze sobą do domu. Uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani i dociekliwi w zdobywaniu wiedzy. Mamy nadzieję, że spotkania w bibliotece rozbudziły ich wyobraźnię i chęci do zdobywania wiedzy przyrodniczej i tym samym sięgnięcia po księgozbiór popularnonaukowy.

Projekt Dzieci i Pszczoły, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Biuro Edukacji m.st. Warszawa.

Dziękujemy serdecznie Magdalenie Kozerskiej – prezes “Fundacji Kochajmy Pszczoły” za współpracę i realizacje warsztatów w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna.

Tekst: M.Kopka

Foto: M. Zgutka, M.Kopka