Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Odczarować poezję!

Robert Frost, amerykański poeta, powiedział:

„Poezja jest wtedy, gdy emocje znajdują swoje myśli, a myśli znajdują swoje słowa”.

Uczniowie z klasy IV A Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie na spotkaniu z Arturem Niedziółką mieli okazję dowiedzieć się, jak interpretować poezję by wyrazić intencje autora.

Artur Niedziółka – przedsiębiorca, mieszkaniec Wiązowny, ojciec trójki już dorosłych dzieci oraz pasjonat teatralny. Pierwszy teatr amatorski założył w 2005 r. przy szkole Św. Rodziny w Świdrze. W 2011 r. założył teatr amatorski przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie. W Wiązowskim Teatrze Muzycznym jest dyrektorem artystycznym, reżyserem, aktorem. Od 2017 r. reżyseruje i pisze teksty dla Kabaretu „Na chwilę”, który corocznie jest jednym z punktów programu koncertów charytatywnych organizowanych w Gminie Wiązowna. Współpracuje również z innymi gminnymi instytucjami m.in. Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna oraz Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna.

Nasz gość spotkanie zaczął od wprowadzenia słuchaczy w świat teatru. Pokazał, jak aktor może wyrazić poprzez grę aktorską, mowę ciała – emocje i intencje. Wszystko zaczyna się w głowie. Musi być pobudzona chęć wyrażenia intencji przekazania treści, tak aby widz poprzez uruchomioną wyobraźnię miał możliwość odebrać przekazywane treści. Uczniowie mieli również szansę przedstawić swoje emocje w recytowanych przez siebie wierszach.

Dziękujemy za miłe i owocne spotkanie i zapraszamy na kolejne po wakacjach dotyczące pisania poezji.

Tekst i zdjęcia Marzena Bobrowska