Analiza działalności bibliotek publicznych w 2020 r.

Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek z Warszawy ogłosił wyniki Analizy działalności bibliotek publicznych  za rok 2020,  przedstawiając ranking bibliotek publicznych oraz różne klasyfikacje zajmowanych miejsc w skali także województwa mazowieckiego.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zajęła pierwsze miejsce w powiecie otwockim pod względem liczby czytelników 16,89.  Pod względem liczby wypożyczeń w woluminach nasza biblioteka klasyfikuje się 3 miejscu.Na ósmym miejscu jesteśmy pod względem zakupu nowości wydawniczych. Dane liczone według wskaźników na 100 mieszkańców.

Te bardzo optymistyczne posumowania dają nam wiele radości. Drodzy Czytelnicy, dziękujemy za kolejny wspólny rok pięknej i owocnej współpracy!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi danymi liczbowymi w zestawieniach, które są przedstawione w załącznikach poniżej.

Analiza działalności bibliotek publicznych powiatu otwockiego w 2020 r.

Biblioteki publiczne powiatu otwockiego w 2020 r. uszeregowane według wskaźników na 100 mieszkańców

Biblioteki publiczne Województwa Mazowieckiego w 2020 r. uszeregowane według wskaźników na 100 mieszkańców

Analiza działalności bibliotek publicznych województwa mazowieckiego w 2020 r. w podziale na powiaty