Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa, a także ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Obchodzone jest od 1995 roku.

W ramach obchodów przygotowaliśmy wiele nowości wydawniczych, które wraz z ciepłym powiewem wiosennego wiatru pojawiły się na półkach w bibliotekach: w Wiązownie, w Gliniance i w Duchnowie. Nie sposób wyróżnić konkretnych tytułów. Wszystkie są równie interesujące z różnorodnością w swojej tematyce. Działy dziecięce wzbogaciły się również o prawdziwe hity wydawnicze o różnorodnej tematyce. Księgozbiory literatury pięknej powiększyły się o najchętniej wypożyczane kryminały i thrillery. Literatura popularnonaukowa również zyskała na zasobie, podobnie jak działy dziecięce i młodzieżowe.

Tę ofertę książkową trzeba koniecznie przestudiować, do czego serdecznie zachęcamy. Jak to zrobić najlepiej ? Na naszej stronie internetowej https://bibliotekawiazowna.pl znajduje się katalog centralny, http://katalog.bibliotekawiazowna.pl/ini.php?katalog=20&indeks=2&opis_ile=24&szukaj=a który ułatwi wszystkim zainteresowanym odszukanie tytułu w danej bibliotece i zarezerwowanie go. Odbiór zarezerwowanej książki jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu godziny, telefonicznie lub mailowo:

Biblioteka w Wiązownie: kontakt@bibliotekawiazowna.pl, tel. 22 789 01 46,

Biblioteka w Gliniance: glinianka@bibliotekawiazowna.pl, tel. 22 789 97 90,

Biblioteka w Duchnowie: duchnow@bibliotekawiazowna.pl, tel. 22 780 44 44.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wśród naszych nowości książkę, której szukacie lub chętnie przeczytalibyście po pracy w ogródku lub po weekendowym spacerze. Cały czas czekamy również na Państwa propozycje książkowe do zakupienia. Zapraszamy do polubienia nas na https://www.facebook.com/bibliotekawiazowna i śledzenia naszego profilu.

Tekst: D.B.