Zaproszenie do Wielkiego samorządowego czytania projektu Konstytucji dla Europy z 3 maja

Szanowni Państwo,

decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego rok 2021 został ustanowiony Rokiem Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Autora Konstytucji dla Europy, której w tym roku przypada 190 rocznica wydania. 3 maja 1831 r. została wydana broszura, zawierająca projekt Konstytucji dla Europy. Dzieło powstało w czasie bitwy powstania listopadowego pod Olszynką Grochowską.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zwrócił się do samorządów oraz jednostek podległych o organizację Wielkiego samorządowego czytania projektu Konstytucji dla Europy z 3 maja 1831 r.

Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie pragniemy Państwa zaprosić do współtworzenia tego wydarzenia.

W związku z sytuacją epidemiczną, wydarzenie będzie miało charakter online.

Nagrania będą odbywały się w dwóch terminach, proponujemy:

1. poniedziałek 26 kwietnia w godz. 14-18,
  2. środa 28 kwietnia w godz. 14-18.

Miejsce spotkania i nagrania w Kopkach przy kładce nad Świdrem.

Planujemy realizację wydarzenia w strojach z epoki.

Wybieracie Państwo jeden z proponowanych terminów i dogodną dla Państwa godzinę z proponowanego przedziału.

Nagranie będzie montowane więc proponujemy spotkania w małych grupach. Całość nagrania to ok. 20 minut.

Osoby chętne do udziału w tej inicjatywie uprzejmie prosimy o odpowiedź na e-melia lub kontakt telefoniczny w celu ustalenia dnia i godziny nagrania.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt 22 789 01 46 lub kontakt@bibliotekawiazowna.pl