Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Konkurs rozstrzygnięty!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada wydawnictwo Bajkodajnia w partnerstwie z Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna ogłosiły wyniki konkursu plastycznego pn. “Namaluj postać z bajki”. Patronat honorowy nad konkursem objęli Wójt Gminy Wiązowna i Starosta Powiatu Otwockiego. Konkurs został zorganizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. “Kultura w sieci”. Przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli oraz klas I-III i polegał na wykonaniu ilustracji do bajek wydawnictwa Bajkodajnia.

Na konkurs wpłynęły 72 prace wykonane przez małych artystów.

Jury w składzie:

1. Grażyna Kilbach – Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich  w Wiązownie, autorka podręczników szkolnych do nauki muzyki,
  2. Kinga Błaszczyk – etatowy Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, sprawuje nadzór nad Biurem Promocji i Kultury, powiatowymi jednostkami organizacyjnymi oświatowymi, w tym Oświatą Powiatową, powiatowymi jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej, w tym PCPR, Powiatowym Urzędem Pracy,
  3. Izabela Trzaska – sekretarz redakcji magazynu samorządowego „Powiązania” w Urzędzie Gminy Wiązowna,
  4. Joanna Czubak – artystka-malarka, absolwentka fotografii artystycznej w warszawskim „Studio Sztuki” i grafiki warsztatowej w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom w Pracowni Drzeworytu i Książki Artystycznej pod kierunkiem prof. Andrzeja Bartczaka, obie szkoły ukończyła z wyróżnieniem; zajmuje się grafiką warsztatową, batikiem, malarstwem, mozaiką szklaną i fotografią, prowadzi własną pracownię w Wiązownie,
  5. Justyna Fulczyńska-Denarska – artysta- plastyk, absolwentka studiów na kierunku “kształcenie plastyczne”, prowadzi warsztaty rękodzieła w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie.

Na laureatów konkursu czekały cenne nagrody, w tym m.in. sztalugi malarskie stołowe w zestawach z tablicami malarskimi i akcesoriami do malowania: farbami, pędzlami, piórami drukującymi konstrukcje 3D z szablonami i wkładami świecącymi w ciemności oraz puzzle z postaciami z bajek.

Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Przedszkola:

I miejsce: Kornelia Stegenka

II miejsce: Lena Iwaszkiewicz

III miejsce: Ignacy Szerement

Kategoria klasy I-III Szkół Podstawowych

I miejsce: Małgorzata Goławska

II miejsce ex aequo: Piotr Silczak, Adrian Skoczek

III miejsce: Stanisław Niciński

Obecnie trwają prace nad książeczką z bajkami wydawnictwa Bajkodajnia ilustrowanymi pracami konkursowymi zarówno laureatów, jak i pozostałych uczestników konkursu.

Książeczkę oraz dyplomy z wyróżnieniami otrzymają wszyscy uczestnicy konkursu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie oraz instytucjom, nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a wszystkim dzieciom życzymy, aby dzisiejsze święto było inspiracją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję i pamięć, wzbogacają słownictwo. Zapraszamy do odwiedzania Biblioteki  oraz  strony internetowej wydawnictwa Bajkodajnia, gdzie można posłuchać bajek autorstwa Roberta Rutkowskiego.

Wydawnictwo Bajkodajnia

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna