Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Nowości w bibliotece!

Z radością informujemy, że księgozbiór Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna oraz filii w Gliniance i w Duchnowie wzbogacił się o kolejne książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonując wyboru tytułów kierowałyśmy się, przede wszystkim, propozycjami i potrzebami zgłaszanymi przez czytelników oraz aktualną ofertą nowości wydawniczych.


W jesiennej edycji naszych nowości polecamy szczególnie pomysłową, z zaskakującym zwrotem akcji literaturę obyczajowo-kryminalną oraz biografie. Pojawiły się kontynuacje, nowe cykle znanych i lubianych autorów. W tych książkach znajdziecie aktualne historie o Waszych codziennych sprawach i problemach lub smutne zdarzenia zasłyszane gdzieś ze świata.  Do bibliotecznych kolekcji poezji dołączyły także kolejne tomy twórczości Bolesława Leśmiana, które czekają na wypożyczenie. Młodzież zachęcamy do sięgnięcia po oczekiwaną trylogię “Kronik Saltamontes” Moniki Marin, w której przygoda łączy się z magią, a jednocześnie intryguje, porywa, uczy i wzrusza.  Dla miłośników koni mamy ulubione przez nich komiksy, tym razem  z serii “Kamila i konie”, a dla najmłodszych  wiele ciekawych książkowych niespodzianek.

Tematyka różnorodna, aż kusi by po nią sięgnąć, zatopić się choć na chwilę w innej rzeczywistości,  przenieść się w wyobraźni do innego świata i rozmarzyć. Zapraszamy, by zajrzeć do naszych bibliotek lub zapoznać się z ofertą w katalogu centralnym na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna. Zachęcamy do rezerwacji. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, a książka stanie się nierozdzielnym przyjacielem w tym trudnym czasie izolacji. Nie może być nic przyjemniejszego, jak dobra lektura i ciepły koc na długie jesienne wieczory. Drzwi naszych placówek na tę chwilę pozostają jeszcze otwarte. Gwarantujemy Wszystkim profesjonalną obsługę z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa.

Tekst i foto: D.B.