Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Konkurs literacko-plastyczny

Konkurs literacko – plastyczny – „Jan Paweł II – historia z życia przedstawiona na kartach teatru Kamishibai”

Konkurs  adresowany jest do dzieci i rodzin, którzy chcieliby stworzyć ilustrowane karty z tekstem na odwrocie do papierowego (obrazkowego) teatru zwanego Kamishibai.

Konkurs organizowany jest z okazji ustanowionego przez Sejm roku 2020 Rokiem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Celem konkursu jest:

 1. Popularyzacja książek i czytelnictwa.
 2. Ukazanie znaczenia wspólnego czytania dla budowania więzi rodzinnych.
 3. Wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.
 4. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci.
 5. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzację różnych form plastycznych.

Kategorie konkursowe:

 1. prace indywidualne – dzieci,
 2. prace indywidualne – dorośli,
 3. prace rodzinne.

Zasady konkursu:

 1. Wymyśl przedstawienie z wykorzystaniem kart do teatrzyku Kamishibai, wykonane zgodnie z zasadami tworzenia Kamishibai na temat wybranej historii z życia Jana Pawła II.
 2. Historia powinna zawierać nie mniej niż 5 i nie więcej niż 8 kart z bloku technicznego formatu A3. Z jednej strony musi być ilustracja, a z drugiej strony kartki – autorski tekst dotyczący ilustracji.
 3. Prace plastyczne muszą być wykonane techniką: ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe i inne w formie płaskiej karty plastycznej, na papierze typu brystol w formacie A3 w układzie poziomym.
 4. Aby wziąć udział w Konkursie należy wykonać ilustrowane karty i stworzyć na odwrocie własny tekst. Zgłoszenia niekompletne nie będą brane pod uwagę przy ocenie.
 5. Konkurs trwa od 11 maja do 8 czerwca 2020 r.
 6. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę, wcześniej nie publikowaną i nie zgłaszaną do innych konkursów.
 7. Podpisane prace konkursowe wraz ze zgłoszeniem należy dostarczyć najpóźniej do 8 czerwca 2020 r. do siedziby Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna, ul. Kościelna 41, 05-462 Wiązowna, do Filii Biblioteki w Gliniance, ul. Napoleońska 46 c, do Filii Biblioteki w Duchnowie, ul. Wspólna 157 (w godzinach otwarcia bibliotek).

Wszystkie informacje znajdziecie w regulaminie.

REGULAMIN-KONKURSU

FORMULARZ-ZGŁOSZENIOWY

tel. 22 789 01 46,

email: kontakt@bibliotekawiazowna.pl