Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Czytamy więcej !

Biblioteka Narodowa opublikowała najnowszy raport z danymi dotyczącymi czytelnictwa w Polsce w 2019 roku.  Odnotowano trwałe zatrzymanie spadku i lekki wzrost czytelnictwa. To bardzo cieszy nas bibliotekarzy. W 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. W podstawowych źródłach pozyskiwania książek czytelnicy wskazali: zakup (41%), pożyczenie od znajomego (35%), prezent (31%), wypożyczenie z biblioteki (27%) i własny księgozbiór (20%).  Co czytali czytelnicy w całej Polsce najczęściej, książki papierowe, e-booki czy słuchali audiobooków ? O tym można zapoznać się tutaj :
Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Wstępne wyniki

W przedstawionych danych również nasi czytelnicy mają swój udział. Informacja o wzroście czytelnictwa w naszych bibliotekach jest zamieszczona na stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się w poniższym linku:
https://bibliotekawiazowna.pl/2020/01/jaki-byl-rok-2019-w-liczbach

Tak dobry wynik czytelnictwa to na pierwszym miejscu zasługa mieszkańców, którzy chętnie odwiedzali nasze placówki i dofinansowania.  Pozwoliły one na zakup wielu nowości wydawniczych w formie papierowej i audiobooków. Mamy nadzieję, że organizowane również przez nas wydarzenia, podczas całego roku, przyczyniły się do licznego korzystania z naszych księgozbiorów.

Tekst: D.B.