Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 KWIETNIA –  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. W tym roku dzień ten, będzie obchodzony przez czytelników w przestrzeni internetowej. Wielu z nas korzysta i jeszcze sięgnie, po różne publikacje elektroniczne. Warto, przy tej okazji zapoznać się ze znaczeniem praw autorskich, bez których rynek książki by nie istniał.

Mimo wielu ograniczeń, trudnego czasu kwarantanny i walki z epidemią nasza Biblioteka nie zapomina o czytelnikach. Specjalnie dla Was postaraliśmy się o zgody od różnych wydawców do realizacji cyklu spotkań online, które będą dostępne na profilu Facebookowym Biblioteki. Dziś rozpoczynamy lekturę książki wydanej w 2018 r. przez Oficynę Ichtis (oficynaichtis@gmail.com) pt. “Ben Hur”, której autorem jest Lew Wallace, przekładu dokonał Andrzej Appel.

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!Drodzy Autorzy i Ilustratorzy życzymy abyście odnaleźli w ciszy swoje myśli i marzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia!KSIĄŻKO życzymy obyś trwała i wróciła między czytelników!!!Za zgodą Oficyny Ichtis rozpoczynamy cykl spotkań z książką pt. „Ben Hur. Opowieść z czasów Chrystusa”, której autorem jest Lew Wallace przekładu dokonał Andrzej Appel.kontakt do wydawnictwa: oficyna@gmail.com

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna Czwartek, 23 kwietnia 2020

Najmłodszych czytelników zaprosimy do podróży po fascynującej książce pełnej ciekawostek i zagadek. W rolę lektorów wcielą się pracownicy Biblioteki. Mamy nadzieję, że nasze spotkania na odległość z książką będą cieszyły się Waszym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy. Śledźcie nasz profil na Facebooku i stronę internetową Biblioteki w Wiązownie.

Tymczasem, na półkach bibliotecznych czekają na Was przygotowane do wypożyczeń, o szerokiej tematyce nowości wydawnicze i dary podarowane przez czytelnika. Wciąż wyczekiwana dokładna data otwarcia naszych placówek nadal nie jest jeszcze znana.
Czekamy jednak z utęsknieniem na każdego z Was.

Mamy dla was interaktywną zabawę pn. “Czyja to książka” autorstwa naszej koleżanki z branży, która wyraziła zgodę na udostępnienie. Miłej zabawy!

Tekst  D.B.