Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Robot Photon znowu w akcji!

14 listopada, w czwartek dzieci spotkały się z interaktywnym robotem Photonem na warsztatach w bibliotece w Gliniance. Prowadzący zajęcia, specjalista od robotyki Pan Szymon  Krupa wprowadził chłopców w świat programowania i magię kodowania z praktycznym wykorzystaniem aplikacji mobilnej w tabletach. Odkrył tajniki tworzenia ścieżek dla Photona i praktycznego działania różnych czujników takich jak : odległości, światła , dotyku, dźwięku  i inne . Im bliższa stawała się wyobraźnia przestrzenna dla młodych programistów , tym bardziej rosło w nich pragnienie eksperymentowania. Każdy z nich otrzymał więc robota i mógł samodzielnie
m.in . zaprogramować zakres jego poruszania się.  Świat rzeczywisty jakby przestał istnieć . Chłopcy pochłonięci odkrywaniem możliwości Photona poddali się  całkowicie nauce.

I o to właśnie chodzi, by w najbardziej atrakcyjnej formie rozwijać logiczne myślenie i kreatywność u dzieci,  oraz odkrywać ich talenty .
Nie każdy z nich będzie programistą, ale warto budzić w nich pasję do nowoczesnych technologii . Dzięki nim śmielej spojrzą w przyszłość i zmierzą się ze światem robotów, który jest wokół nas.

Tekst i foto: D.B.