Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Bo teatr to przede wszystkim wyobraźnia!

W dniu dzisiejszym w bibliotece w Wiązownie rozpoczęliśmy cykl spotkań z teatrem w  ramach kolejnej edycji “Listopadowych Dni Kultury”, które już po raz czwarty organizowane są wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury z okazji obchodzonego w listopadzie międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Alina Więckiewicz z Teatru Królewskiego w Wilanowie zaprezentowała uczestnikom spektakl Baśni Japońskich, który powstał na podstawie opowiadania Kazuko Adachi   „Szata z żurawich piór”. Adaptacji tekstu dokonała sama aktorka.

Spektakl oparty na tradycyjnych ludowych baśniach japońskich, z wykorzystaniem japońskiej techniki teatru cieni. Podczas spektaklu usłyszeliśmy oryginalną japońską muzykę. Spektakl był typową dla teatru japońskiego konstrukcją narracji i dialogu połączonego bezpośrednio z akcją sceniczną. Główne role grały porcelanowe lalki ubrane w kimona. Ta niezwykła konstrukcja formy przedstawienia lalki, rekwizyty, cienie oraz nastrojowa muzyka japońska pozwoliła widzom na wyjątkowe przeżycia, niesamowite skupienie i wyciszenie. Wyjątkowy klimat sprawił, że nie tylko dzieci ale również opiekunowie zrelaksowali się wśród książek w ten miły wieczór. Na zakończenie wszyscy chętni mogli obejrzeć wszystkie rekwizyty oraz scenę teatralną od strony niedostępnej dla widza.

Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszym wydarzeniu wszystkim uczestnikom. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce aktorki Aliny Więckiewicz, która przeznaczyła zapłatę za dzisiejszą pracę na leczenie Hani Giepardy.

Przypominamy, że dochód ze sprzedaży wejściówek w całości przeznaczony zostaje na wsparcie leczenia Hani.

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach.