“Latający kufer” przeniósł nas w bajkowy świat

2 października w Bibliotece w Duchnowie gościli artyści z Krakowa, którzy przedstawili przybyłym widzom spektakl teatralny “Latający kufer”.

Wspaniałe przygody  rozegrały się w bajkowej, kolorowej scenografii. Historia młodego chłopca, syna bogatego kupca, który roztrwonił majątek swojego ojca. Sąsiedzi podarowali chłopcu kufer.

Podróż nietypowym wehikułem zaczęła się od pustego kufra, który podczas spektaklu zapełniał się rozmaitymi opowieściami z tradycji Orientu. Przestrzeń historii zamieniała się raz w komnatę księżniczki, a innym razem w plac targowy, gwarny i rozbrzmiewający muzyką i różnymi językami: tureckim, perskim, bośniackim i albańskim. Spotkaliśmy sprzedawców bajek, piosenek oraz gawędziarzy. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, tańców, opowiadania bajek, wykrzykiwania bazarowych okrzyków oraz trudnych, bardzo trudnych zagadek.

Przedstawienie w bibliotece stało się wspaniałą okazją dla przybyłych widzów do zwrotu i wypożyczenia ciekawych książek.

Tekst i foto: R. Sz.