Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z Barbarą Gawryluk oraz Sebastianem Grzywaczem

Serdecznie zapraszamy 20 września o godz. 17.30 do biblioteki w Wiązownie na spotkanie z Barbarą Gawryluk autorką książek oraz Sebastianem Grzywaczem bohaterem jednej z książek pt. “Rollek. Pies przewodnik”.

Poniżej skrót informacji o naszych gościach:

Barbara Gawryluk

Z wykształcenia filolog szwedzki, autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa – w radiu pracuje od 1992 roku. Była reporterką, czytała wiadomości, od kilku lat prowadzi w Radiu Kraków przede wszystkim programy literackie, a wśród nich Alfabet, audycję autorską o książkach dla dzieci i młodzieży. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w 2010 r. za książkę “Zuzanka z pistacjowego domu”. W 2012 r. książka “Dżok. Legenda o psiej wierności” otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. Za książkę Mali bohaterowie nagrodzona została Międzynarodową Nagrodą organizacji EENA 112 Award. Autorka kilkudziesięciu przekładów szwedzkich książek dla dzieci, m.in. serii Martina Widmarka – Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

Sebastian Grzywacz

Od 11 lat osoba ociemniała na skutek wypadku. Tata Franka, społecznik, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie, współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami, szkoleniowiec, audytor. Wielbiciel sportów – również w wersji ekstremalnej, spacerów i zabaw z ukochanym synem, pasjonat książek. Od wielu lat aktywnie walczący o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Nie skupia się wyłącznie na środowisku osób niewidomych, podczas swoich wykładów i szkoleń zwraca uwagę także na inne dysfunkcje. Jak sam twierdzi – niepełnosprawność to część każdego z nas i nie ma osób w stu procentach pełnosprawnych, dlatego świat powinien być przyjazny dla każdego. Motto życiowe – tyle jesteśmy warci, ile możemy dać siebie innym.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek w cenie 10 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!