Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Wielki Dzień Pszczół świętowany z biblioteką

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół, który przypada właśnie dzisiaj gościliśmy panią Magdalenę Kozerską z Fundacji Kochajmy Pszczoły. Celem święta jest ochrona owadów przed wyginięciem. Ktoś kiedyś powiedział: – kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia …”. Coś w tym jest, gdyż pszczoły mają decydujący wpływ na utrzymanie prawidłowej równowagi biologicznej w ekosystemie.

Piękny, fascynujący, tajemniczy i dostarczający wielu pozytywnych emocji jest świat przyrody, która nas otacza. Obcowanie z nim daje również spokój i jest pewnego rodzaju terapią kojącą ciało i duszę. Dlatego już od najmłodszych lat życia człowieka należy tak kształtować jego sposób myślenia i zachowania aby potrafił o nią dbać.

W świetlicy “Pod Jaworem” w Izabeli oraz w Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej odbyły się warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy akcji “Wakacje blisko domu” w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie mieli okazję poznać fascynujący świat owadów. Dzieci poprzez praktyczne działania, zabawę mogły poznawać świat przez doświadczenie i lepiej go zapamiętać. Uczestnicy w oczekiwaniu na gości własnoręcznie wykonali pszczółki z papieru, które były piękną dekoracją spotkania.

Były to warsztaty w ramach programu „Dzieci i pszczoły” realizowane przez Fundację i dofinansowane przez PZU w ramach programu „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” i budżet Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Tekst M.B.

Foto M.B. i M.K.